Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Sosis

Sosis, etin sinir ve yağlarından tamamen ayrılmış dana etinin tuz ve çeşitli baharatlarla harmanlandıktan sonra özel fırınlarda pişirilmesiyle hazır olur. Alman mutfağının ünlü bir malzemesi olarak karşımıza çıksa da ülkemizde de uzun yıllardan beri sevilerek tüketiliyor. Sosisi günün her saati pişirerek yiyebilirsiniz. Tavada, ızgarada, tencerede sosla haşlayarak ya da pizza, börek ve poğaça gibi hamur işlerinde malzeme olarak kullanabilirsiniz. Çocuklar kadar yetişkinlerde sosisi oldukça sever. Başyazıcı Et Entegre Tesisi’nde üretilen füme, kokteyl, soyulmuş ve sandviçe özel sosis çeşitlerine bu kategoriden ulaşarak inceleyebilirsiniz.

Pişirmesi Oldukça Pratik Sosis Çeşitleri

Lezzetli bir sosis için yapım aşamalarının büyük bir titizlikle hazırlanması gerekiyor. Öncelikle ürüne özel etin seçilmesi gerekiyor. Daha sonra etin sinir ve yağları ayıklanıyor. Hazırlanan bu et gerekli baharatlarla harmanlanarak pürüzsüz bir sosis hamuru elde ediliyor. Son olarak doğal kılıfların içine doldurularak ürün tütsülenerek özel fırınlarda pişirme işlemi gerçekleştiriliyor.

Sosisler kullanım amaçlarına yönelik farklı çeşitlerde üretilir. Füme sosis, doğal kuzu bağırsağına doldurularak yapılır. Bu sebeple kullanmadan önce kılıfını soymanıza gerek yoktur. Türk damak tadına özel üretilen bu ürün diğer sosis formlarına göre biraz daha kalındır. Spesiyal tariflerinizde bu sosis çeşidini kullanabilirsiniz. Sosisinizin üstüne bir bıçak yardımıyla çok derin olmayan eşit aralıklarda kesikler atarak ızgaranızda pişirin. Daha sonra patatesten ya da sebzeden hazırladığınız püre yatağının üstünde servis yapabilirsiniz. Kokteyl sosis çeşidini ise tencerede salçalı sos ile pişirebilir tek başına ya da makarna yanında tüketebilirsiniz. Sosisli ya da diğer bilinen adıyla hot dog için ise özel üretilen uzun sandviç sosis çeşidini kullanabilirsiniz. Sosisi kesmeden bir bütün olarak tavada kızartın ve daha sonra özel ekmeğinin arasına yerleştirin. Sevdiğiniz bir sosu üzerine dökerek son dokunuşunuzu yapabilirsiniz.

Sosis Fiyatları

Saklama koşullarına uyulduğu sürece paketin üzerinde yazan son kullanma tarihine dek ürünü sağlıkla tüketebilirsiniz. Buzdolabınızın raf kısmında ya da çok sonra kullanmak istiyorsanız derin dondurucuda diğer et çeşitleri gibi muhafaza edebilirsiniz. Ürünü dondurucu kısmında tutmuşsanız çıkardıktan kısa bir süre sonra direk tavaya koyarak pişirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ürünün uzun süre açıkta çözülmesini beklemenize gerek yoktur. Sosis fiyatları ürünün gramajına ve çeşidine göre belirleniyor. Ürünün 190, 300, 350, 400 ve 800 gram seçeneklerinden ihtiyacınız olan miktarı hızlıca sepete ekleyebilirsiniz. Başyazıcı güvencesiyle sevdiğiniz sosis çeşidini siz de beklemeden satın alın. Yoksa bu akşam yemekte sosis mi var?

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.