x
sadsad x
asdasd

Pastırma

Filtreler
Toplam 8 ürün görüntüleniyor.

Türk Mutfağının Geleneksel Lezzeti: Pastırma
Pastırma; besin değeri oldukça yüksek, değerli bir et çeşididir. Türk kültüründe etin ve etli tariflerin yeri oldukça geniştir. Bu et zenginliği içinde ise seyahatnamelere konu olan pastırma gibi özel alternatifler de bulunur. Başyazıcı Et Entegre Tesisi’nde ürettiği pastırma çeşitleri doğal yollarla kurutularak tamamı dana eti kullanılarak hazırlanır. Farklı porsiyonlarda paketlenerek tüketicisinin mutfağına kadar ulaştırılır. Siz de bu enfes ürünle dumanı üstünde sabah kahvaltısına sahanda pastırmalı yumurta ve akşam yemekleri için ise pastırmalı kuru fasulye yemeği yapmak düşer. Sandviçlerinizi de zenginleştirmek için pastırmayı çiğ ya da pişmiş olarak kullanabilirsiniz. Kategoride yağsız, antrikot, sırt, bonfile (kuşgömü), çemensiz, tütünlük ve seçme pastırma seçeneklerini inceleyebilirsiniz.


Her Girdiği Tarifte Fark Yaratan Pastırma Çeşitleri
Et çeşitleri içinde en kıymet verilenlerden biri de pastırmadır. Her damağa ve her tarife hitap etmek için oldukça farklı çeşidi hazırlanır. Ürünü bu işin eğitimini almış özel pastırma ustaları hazırlar. Ürün özenle işlenir ve doğal yollarla hazırlanarak tüketiciye sunulur. Pastırmanın en bilinen özelliği dışını saran kahve turuncu çemenidir. Bu uygulama ürünü hem lezzetlendirmek hem de korumak için kullanılır. Çemensiz üretilen pastırma çeşitleri de vardır. Ya da çemeni olan pastırmayı yemeden önce ayıklayarak tüketebilirsiniz. İçinde küçükbaş hayvan eti bulunmayan dananın bel kısmında bulunan etinden hazırlanan Tütünlük Pastırma ise orta yağlı sinirsiz pastırma çeşididir. Bonfile pastırma ise hayvanın en az hareket eden bölgesi olan kuş kısmından hazırlanır. Bir diğer adı ise kuşgömü pastırma olarak bilinir. Antrikot pastırma büyükbaş hayvan etinin en sinirden arındırılmış yerinden üretilir ve bu sebeple ağızda lokum gibi dağılan yumuşak bir yapıya sahiptir. Hayvanın sırt bölgesinden çıkan etin doğal yöntemlerle işlenerek hazırlanmasıyla elde edilen bu özel ürünün adı ise sırt pastırmadır.


Başyazıcı Pastırma Çeşitleri Kapınızda!
Çok eski tarihlerden beri hayatımızda olan bu ürünün çeşitlerini farklı gramajlarda satın almanız mümkün. İstediğiniz pastırma çeşidini seçtikten sonra 250, 500 ya da 1000 gram seçenekleriyle sepetinize ekleyebilirsiniz. Ürününüz elde satırlarla ince dilimler haline getirilerek ısıdan etkilenmeyen özel paketlerle gönderilir. Ürünü size tavsiye edilen uygun saklama koşulları altında saklamanızı tavsiye ederiz. Menünüz için en uygun pastırma seçeneğini siz de hemen sipariş verin.

E-TİCARET

IGTOD Şahintepe mah Lalezar sokak B2 Blok No: 1 ve 2 Kayaşehir-Başakşehir / İSTANBUL
T. +90 212 890 38 38
M. eticaret@basyazici.com.tr

FABRİKA

Karpuzatan Mevkii No:9-12 Kocasinan KAYSERİ / TÜRKİYE
F. +90 352 351 05 00
T. 444 89 38
M. info@basyazici.com.tr
Visa 256bit mastercard chippin
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.